Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

آموزش ثبت مکان در نقشه گوگل (گوگل مپ)، نقشه اسنپ و نقشه waze

 

گوگل دارای امکاناتی متنوع برای افراد و کسب و کارها است. پس از طراحی سایت، علاوه بر فعالیت‌های سئو که می‌تواند باعث جذب مخاطبان از طریق نتایج جستجو به سایت شما شود، روش‌های مختلف دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند منبعی برای ایجاد اعتماد و جذب مخاطب برای کسب و کار و سایت شما باشند.

در گذشته، برای اضافه کردن مکان به نقشه، گوگل یک نرم‌افزار آنلاین مخصوص با نام Google Map Maker را توسعه داده بود، خدمات موجود در این سیستم و چند سیستم دیگر، به تدریج همگی در Google Maps پیاده‌سازی شدند و آن نرم‌افزارهای قدیمی بازنشسته گردیدند.

 

ارتباط بین نقشه گوگل و نقشه اسنپ و waze چیست؟

خیلی از کسب و کارها و مخاطبان دوست دارند محل کسب و کار خود را در نرم افزارهای مسیریابی از قبیل اسنپ (Snapp) و ویز (Waze) معرفی کنند تا هم تبلیغات شود و هم اینکه وقتی مخاطبان و مشتریانشان میخواهند به محل کسب و کار مراجعه نمایند بدون نیاز به جستجوی آدرس و محل کسب و کار در نقشه و احتمال خطا توسط مشتری، با جستجوی نام برند یا کسب و کار در قسمت مبدا یا مقصد نرم افزارهای مسیریابی به راحتی، محل کسب و کار را در نقشه پیدا می کنند.

برای اینکه محل کسب و کار در نقشه نرم افزارهای مسیریابی که معمولا از نقشه گوگل (گوگل مپ) استفاده می کنند را در نرم افزارهای مسیریابی اضافه کنید می بایست ابتدا محل کسب و کار را در Google Maps اضافه کنید سپس بعد از گذشته مدتی و بروزرسانی نرم افزارهای مسیریابی، محل کسب و کار شما در نقشه مسیریابی می آید.

 

تغییرات جدید در نقشه گوگل انگلیسی

از خرداد ۹۷ تغییراتی در سیستم نقشه گوگل انگلیسی انجام شده است که اجازه ثبت محل‌های کشور ایران را به زبان انگلیسی نمی‌دهد. در عوض می‌توانید مطابق دستورالعمل‌های زیر از گوگل فارسی برای ثبت محل استفاده نمایید.

 

روش ثبت مکان در نقشه گوگل

ثبت رایگان مکان در گوگل مپ، این امکان را به شما می‌دهد که اگر نام کسب و کار یا دفتر کار یا مغازه شما در گوگل جستجو شود، در سمت راست نتایج جستجو، نقشه گوگل به همراه اطلاعات کسب و کار شما برای فرد جستجوگر به نمایش در آید. اطلاعات ارائه شده می‌تواند شامل آدرس سایت، ساعت‌های کاری، اطلاعات تماس و همچنین امکان ثبت نظر توسط بازدیدکنندگان باشد.

 

برای اضافه کردن مکان به گوگل مپ، یک حساب ایمیل یا حساب کاربری گوگل نیاز خواهید داشت. وارد حساب کاربری خود شوید و مراحل بعدی را دنبال کنید.

وارد نشانی https://www.google.com/maps?hl=fa شوید

توجه: به تازگی امکان ثبت آدرس‌های ایران در نقشه گوگل انگلیسی وجود ندارد

منوی همبرگری نقشه گوگل را باز کنید و مانند تصویر زیر روی گزینه‌ی «افزودن مکان جا افتاده» کلیک نمایید.

 

افزودن مکان جا افتاده به نقشه گوگل

همانند تصویر زیر محل دلخواه برای مکان مورد نظر را از روی نقشه انتخاب کنید. می‌توانید نشانگر قرمز رنگ را با ماوس جابجا کنید و همچنین با استفاده از بزرگنمایی و کوچک‌نمایی، محل مورد نظر را آسان‌تر بیابید.

 

انتخاب محل روی نقشه گوگل

پس از انتخاب محل دقیق مکان جدید، فیلدهای مشخص شده در تصویر زیر را با دقت پر نمایید. پر کردن نشانی، نام و دسته‌بندی مکان جدید الزامی است. ولی ردیف‌های دیگر مانند شماره تلفن و نشانی سایت، اختیاری است. پر کردن تمامی فیلدها به تایید شدن و سرعت تایید شدن مکان ثبت شده کمک می‌کنند. بنابراین سعی کنید تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت پر نمایید. (آدرس را به شکل پیش‌فرض فارسی باقی بگذارید)

 

پر کردن اطلاعات برای ثبت در نقشه گوگل

داشتن سایت اینترنتی برای ثبت محل الزامی نیست ولی ثبت کردن نشانی سایت می‌تواند امکان تایید آن را افزایش دهد. اگر قصد دارید سایت اینترنتی نیز داشته باشید، با ما تماس بگیرید.
دسته‌بندی مکان مورد نظر می‌بایست از میان یکی از دسته‌های پیش‌فرض تعریف شده در گوگل انتخاب شود. با تایپ چند حرف، فهرستی از انواع کسب و کارهای قابل قبول که شامل عبارت وارد شده باشند، ظاهر می‌شود و می‌توانید از میان آن‌ها یکی را برگزینید.
پس از زدن دکمه‌ی ارائه پیام موفقیت زیر را مشاهده خواهید نمود. ممکن است گوگل از شما بپرسد که آیا محل مورد نظر یکی از مواردی است که قبلا ثبت شده است، این موارد را بررسی کنید و اگر محل مورد نظر شما واقعا جدید است، آن را اعلام نمایید و ثبت خود را نهایی کنید
پرسش تکراری بودن در نقشه گوگلپیام نهایی ثبت در گوگل و انتظار برای تایید:تایید ثبت مکان در نقشه گوگل
تایید این اطلاعات ممکن است نیازمند گذشت مدت زمانی باشد. پس از تایید، پیغامی از طرف گوگل مبنی بر تایید ثبت مکان دریافت خواهید کرد.

فراموش نکنید که نمایش تصویر نقشه در کنار نتایج جستجو بر اساس الگوریتم‌های گوگل به انجام می‌رسد و ممکن است در برخی شرایط نقشه در این محل نمایش داده شود و در برخی شرایط از دید جستجوگر مخفی می‌ماند.

مکان‌هایی که در نقشه گوگل به ثبت می‌رسانید در تمامی سایت‌ها و سرویس‌های موبایلی مانند اسنپ، تپسی، الوپیک و … که از این سرویس برای مکان‌یابی استفاده می‌کنند نیز قابل جستجو و نمایش خواهد بود.

 

توصیه‌هایی برای نمایش و رتبه‌بندی مکان‌ها

پس از ثبت آدرس در گوگل مپ، به‌روزرسانی اطلاعات کسب و کار مانند ساعت‌های کار، تایید نشانی، روزهای فعالیت، آپلود تصاویر، پاسخگویی به بازخوردهای مخاطبان و تکمیل سایر فیلدهای بخش تجارت گوگل سبب می‌شود احتمال نمایش محل شما در نتایج گوگل افزایش یافت و همچنین سبب می‌شود در میان رقبا رتبه‌ی بهتری را کسب نمایید. با توجه به مسدود بودن این سرویس در ایران، ممکن است پر کردن برخی از فیلدها و دریافت تاییدیه آدرس‌های داخلی در این صفحه مقدور نباشد.

برخی دیگر از عواملی که می‌توانند در نمایش و رتبه‌بندی مکان ثبت شده موثر باشند عبارتند از: اعتبار کسب و کار در دنیای واقعی، جستجو از طریق موبایل با مختصات جغرافیایی مشخص، فاصله نزدیک‌تر کسب و کار به محل جستجو کننده.

 

چه مدت لازم است تا مکان ثبت شده تایید شود ؟

زمان مشخصی برای این کار وجود ندارد. گاهی ممکن است یک روز و گاهی ممکن است بیش از یک ماه زمان نیاز باشد.

 

چرا مکان ثبت شده روی نقشه به صورت عادی قابل دیدن نیست ؟

به دلیل تعداد زیاد مکان‌های ثبت شده، امکان نمایش تمامی نقاط وجود ندارد. گوگل با الگوریتم‌های خود تشخیص می‌دهد که کدام محل‌ها مهم‌تر هستند و آن محل‌ها به صورت پیش‌فرض قابل مشاهده هستند.

 

چگونه می‌توان جلوی خرابکاری دیگران روی نقشه را گرفت ؟

راه قطعی برای این کار وجود ندارد. به دلیل تحریم بودن Google My Business برای ایران، نمی‌توان نقاط را به صورت رسمی ثبت کرد و هر کسی می‌تواند آن را ویرایش کند. اگر محل شما، اطلاعات جانبی کافی را داشته باشد و آرای متعددی نیز برای آن ثبت شده باشد، ممکن است ویرایش کردن آن برای افراد خرابکار مشکل‌تر شود.

 

چرا نقاطی که ثبت می‌کنم رد می‌شوند؟

گاهی به دلیل خرابکاری‌های متعدد در آن نقطه و گاهی به دلیل کم بودن اعتبار حساب کاربری شما و گاهی به دلایل دیگر، ممکن است نقاطی که ثبت می‌کنید رد شوند.

 

به دلیل نداشتن فرصت نمی‌توانم نقشه را ثبت کنم. آیا شما می‌توانید این کار را برای من انجام دهید ؟

بله. البته برای این کار هزینه‌ای نیز دریافت خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

رفع مشکلات احتمالی برای ثبت مکان روی نقشه گوگل

چنانچه در مراحل اجرای دستورالعمل‌ها یا برای ثبت و نمایش مکان روی نقشه با مشکلی مواجه شدید، لطفا ابتدا مطالب نوشته شده را با دقت مرور کنید، سپس کامنت‌های موجود در پایین صفحه را مطالعه بفرمایید و چنانچه مشکل همچنان قابل برطرف شدن نبود، برای ما پیام بگذارید. برای جلوگیری از به هدر رفتن وقت خوانندگان، نظراتی که حاوی سوالات تکراری یا غیرمرتبط با موضوع مقاله باشند، نادیده گرفته خواهند شد.

Comments

Leave A Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque imperdiet purus quis metus imperdiet fermentum. Suspendisse hendrerit id lacus id lobortis. Morbi accumsan nulla ac urna elementum dapibus. Phasellus eu felis orci, sit amet placerat eros. Sed aliquet iaculis nisi id convallis. Quisque nec ligula ut felis hendrerit iaculis quis sed neque.

Security code
Refresh