Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

تلگرام یا اینستاگرام؟ کدامیک شاه تبلیغات شبکه اجتماعی در ایران هستند؟

telegram or instagram

 

شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی زیادی در ایران فعالیت می کنند اما علاقه مردم نسبت به دو شبکه تلگرام و اینستاگرام بیش از بقیه شبکه های اجتماعی است. پتانسیل های موجود دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام برای تبلیغات با یکدیگر متفاوت است. در این مقاله قصد داریم مقایسه ای بین دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام داشته باشیم.

 

تفاوت های اصلی تلگرام با اینستاگرام

در اینستاگرام همه برای دیدن می آیند اما در تلگرام همه برای برقراری ارتباط حاضر هستند. پیام های تبلیغاتی را متناسب با نوع کاربردی که دارند تهیه و منتشر کنید. لازم است توجه داشته باشید کاربران در تلگرام پیام شما را منتشر می کنند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند، اما در اینستاگرام کاربران، دوستان و آشنایان خود را منشن می کنند تا چیزی را به هم نشان بدهند. تفاوت این دو شبکه اگر به خوبی درک شود می تواند به شما کمک کند تا از پتانسیل این دو شبکه اجتماعی به خوبی برای تبلیغات خود استفاده کنید.توجه داشته باشید که یکی از تفاوتهای اصلی این دو شبکه، تعامل های پیوسته ای است که می توانید با ایجاد گروه های مشتریان خود در تلگرام به دست بیاورید که این قابلیت را فعلاً نمی توانید در اینستاگرام داشته باشید. از طرفی اگر پیام های شما ازنظر محتوی بصری در اینستاگرام استوار و قوی باشند بیشتر دیده می شوید و کاربران این شبکه شما را دنبال خواهند کرد.

 

در اینستاگرام متن نسبت به تصویر در حاشیه است، اما در تلگرام متن کمی نسبت به تصویر برتری دارد. با در نظر گرفتن این نکته، اگر قرار است مخاطبین شما متنی در اینستاگرام بخوانند بهتر است دلیلی خوب برای آن ها داشته باشید علاوه بر این، باید حتماً در تصویر و ویدیویی که منتشر می کنید نشانه ای از خود داشته باشید در غیر این صورت در بهترین حالت، فقط چند لحظه از پلک زدن آن ها جلوگیری کرده اید. در نقطه مقابل هنگامی که متن و تصویر به این اندازه در تلگرام مهم است، باید استراتژی بسیار مشخصی در خصوص متن و تصویر داشته باشید و بدانید که متن های شما حتماً باید بر تصاویر شما دلالت مستقیم داشته باشند.

شکل ظاهری متفاوت

اینستاگرام و صفحات آن به صورت پیش فرض، grid طراحی شده اند اما تلگرام به صورت stream طراحی شده است، همین مسئله سبب می شود که در صورت یافتن صفحه اینستاگرام اطلاعات بیشتری با یک نگاه به مخاطب داده شود و حق انتخاب بیشتری برای فرد وجود داشته باشد؛ اما برای تلگرام در کانال ها چنین قابلیتی وجود ندارد و فرد پیام ها را بالا و پایین می کند در اینجا در هر دو شبکه (اینستاگرام و تلگرام) هرچقدر مطالب جذاب تر و مفیدتری برای مخاطب خود تدارک دیده باشید احتمال ماندن مخاطب در کانال شرکت شما بیشتر است گرچه ماندن در اینستاگرام به واسطه طراحی صفحه کمی بیشتر است. البته ماندن و دنبال کردن کانال ها (صفحه های) اینستاگرام و تلگرام با یکدیگر متفاوت است.

 

منبع: سئو و بازاریابی اینترنتی

Comments

Leave A Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque imperdiet purus quis metus imperdiet fermentum. Suspendisse hendrerit id lacus id lobortis. Morbi accumsan nulla ac urna elementum dapibus. Phasellus eu felis orci, sit amet placerat eros. Sed aliquet iaculis nisi id convallis. Quisque nec ligula ut felis hendrerit iaculis quis sed neque.

Security code
Refresh